Senzaparty.net | festivaly | Zachránili Village People Těžkej Pokondr? A nyní přijedou poprvé do České republiky

Zachránili Village People Těžkej Pokondr? A nyní přijedou poprvé do České republiky

12.7.2015 17:35 Pepíno | festivaly
 

Pánové z dua Těžkej Pokondr, kteří se kromě moderování proslavili vtipnými coververzemi světově proslulých hitů, přiznali, že měli chvíle, kdy si mysleli, že skončí. Vždy je však na poslední chvíli někdo zachránil.

Třeba světový hit Y. M. C. A. americké formace Village People, která nyní poprvé přiletí do České republiky.

Přátelská výpomoc, protekce, kontakty. Říkejme tomu, jak chceme. Roman Ondráček (48) a Miloš Pokorný (51) mají to štěstí, že se v pravou chvíli vždycky najde někdo, kdo je zachrání. Stejně tak to bylo v případě jejich zřejmě nejslavnějšího hitu – předělávky megahitu Y. M. C. A. od Village People.

Pomoc za pět minut dvanáct

„Natočili jsme to pod názvem Nájem zvedej s trefným Fanánkovým textem. Když opadlo nadšení z podařeného kusu, zjistili jsme, že nám zařízli práva a že to nesmíme vydat. Vzhledem k faktu, že to byla jedna z prvních věcí, na kterou jsme vsázeli, bylo tenkrát vážně ohroženo vydání celého našeho alba,“ zavzpomínal na staré časy Ondráček. „Když už jsme nedoufali, že to vyjde, mluvili jsme s naším kamarádem Jirkou Smetanou, který fungoval ve Francii, a ten nám řekl, že se zná s Jacquesem Moralim. Tento skladatel, producent a duchovní otec Village People nám dal po telefonu přímo z paluby své jachty svolení, že to můžeme vydat. Jirko, díky, zachránil jsi Nájem!“ smál se s odstupem času Roman, který se již brzy se svým zachráncem dost možná setká tváří v tvář. Jak se totiž ukázalo, Village People letos poprvé v životě přijedou do České republiky – konkrétně na festival Benátská!, jenž se odehraje od 23. do 26. července v libereckém Vesci. „Určitě se přijedeme na Village People podívat. Bude to retro jako hrom, ale chceme diskotékovou legendu legend jistě vidět naživo!“ shodli se oba Pokondři.

Fanánek chce jít na pivo

Na legendární americkou disco-pop skupinu se přijede podívat také textař Lou Fanánek Hagen. „My máme na Benátské! koncerty v pátek i v sobotu, oni budou jistě v hlavním čase. Věřím, že se s nimi potkám,“ řekl nám frontman kapely Tři sestry a zavzpomínal na to, jak ho napadlo song Y. M. C. A. přejmenovat na Nájem zvedej. „Ten slogan nebyl na první dobrou, chvíli to trvalo, ale pak to šlo samo byla půlka devadesátých let, tedy total Divoký východ, praktiky nových majitelů činžáků byly mnohdy hrubé. Zhusta to byli primitivní blbci z továrny, kterým spadl do klína majetek a oni chtěli hned mazdu a Kanáry, takže potřebovali ty nájemníky vypudit a prodat to někomu celé prázdné,“ zavzpomínal Fanánek. Přiznal se i k tomu, že Village People v minulosti neměl rád. „V patnácti mi to poslala teta z Holandska a já to prodal na burze, neboť jsem poslouchal Pink Floyd, a to fakt nešlo k sobě. Ale po pár letech jsem uznal, že písnička je výborná, a je to hit dodnes,“ smál se Hagen, jenž by si prý velmi rád zašel po koncertě s Village People na pivo a popovídal si s nimi.

diskuze

(5 nejnovějších komentářů)
ver. 5.0 Generováno : 01.06.2023 22:08 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign