Senzaparty.net | festivaly | Rolling Stones na RfP? Za pouhou desetikačku!

nejzobrazovanejší fotoreporty minulého dne

02.12.2009 ULeguana [UL] Vítání prvňáčků
15.03.2008 Music Club EMCO [UL] Dj Rush – I’m Back warmup party
10.06.2005 viz. popis [UL] Dopitná v clubu EMCO
 

Rolling Stones na RfP? Za pouhou desetikačku!

28.6.2013 15:49 Pepíno | festivaly
 

S radostí vám představujeme nového festivalového společníka LIVE JUKEBOX. Pracovali jsme na něm několik měsíců a to s týmem čítajícím 30 nadšenců. A co to má jako být?

Jedná se o simulaci Jukeboxu z 50. let v nadměrné velikosti, kde vám namísto vinylového alba zahraje živá kapela.

Stroj jsme se snažili propracovat do detailů, aby se opravdu celým procesem i některými vizuálními prvky podobal tomu, který byl předlohou. Stačí vhodit minci, stroj se aktivuje, vyberete skladbu a jukebox vám zahraje vaši oblíbenou píseň.

Repertoár čítá kolem 200 skladeb a naleznete zde interprety, kteří na festivalu Rock for People hráli či hrají i ty kteří ještě festival svou návštěvou nepoctili. Ba dokonce i ty, kteří už bohužel nejsou mezi námi. Tak namátkově z playlistu Louis Armstrong, The Beatles, Eric Clapton, Creedence, Bill Haley, Rolling Stones, Petr Kalandra, Karel Gott, Pavel Bobek, Eva Olmerová, Ivan Hlas, Nightwork a spousty dalších. Rozšiřujeme tím další programovou náplň a současně plníme vaše četná přání přivézt kapely, které už třeba i bohužel neexistují.

Snažili jsme se splnit nemožné. O hudební náplň se bude starat osm muzikantů, kteří se budou střídat. Je i možné, že se v některých okamžicích mohou vyskytnout ve stroji i vám dobře známé tváře. Nástrojově nebude chybět kytara, basa, bicí, kajon, akordeon, saxofon, foukací harmonika, klávesy a uvidíme, co ještě za běhu přijde na řadu. LIVE JUKEBOX bude mít na festivalu ROCK FOR PEOPLE své stálé místo, ale není vyloučeno, že si jej budete moci vychutnat i na jiných pozicích.

Na svém stálém place bude mít k dispozici zastřešený parket a malé tribuny. Bude hrát přes den i večer s drobnými pauzami na občerstvení či jiné potřeby lidských vinylů. Večerní vystoupení bude patřit dížejům. Jedna skladba je honorována taxou 10kč, vsunutím do mincovníku, čímž spustíte startovní proces stroje. Ale nebojte, budou i HAPPY HOUR.

Na obslužném pultě naleznete podrobný návod k obsluze. Tlačítka jsou prosvětlená diodovou elektronikou, takže snadno poznáte, která skladba už byla odehrána nebo která je na řadě. Každá skladba bude po jejím odehrání na určitý čas deaktivována, to abychom netrápili kapelu jednou skladbou stále dokola. Playlisty se budou měnit a to především podle sestav hudebníků, takže o pestrost by mělo být postaráno.

Můžete si zavzpomínat, tančit, zpívat, tleskat, prostě co vás napadne. Co a kdy se bude hrát, budete tentokráte určovat právě vy. Ve vašich rukou tedy bude tempo, nálada a atmosféra v této LIVE JUKEBOX zóně. Pevně doufáme, že vás touto legrandou potěšíme.

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 29.03.2023 12:58 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign