Senzaparty.net | festivaly | RfP: Další přírůstky Jan Budař, Goodfellas a Ohm Square

nejzobrazovanejší fotoreporty minulého dne

19.07.2014 Pod kaďanským hradem [CV] Vysmáté léto Kadaň
24.07.2015 areál Vesec [LB] Benátská! 2015 - den druhý
23.07.2005 viz. popis [DC] Kytlice - III.část
08.04.2016 Zimní stadion [UL] Euro Hockey Challenge 2016 (Česko - Německo)
 

RfP: Další přírůstky Jan Budař, Goodfellas a Ohm Square

28.3.2013 21:28 Pepíno | festivaly
 

Jak strávit den s českými kapelami na RfP? Třeba takto: odpolední pohodička s Janem Budařem a jeho Eliščiným bandem, večerní povyražení se stále viditelnějšími Goodfellas a noční party se znovuobnovenými Ohm Square!

OHM SQUARE
Věrozvěstové taneční hudby u nás opět míří na scénu! Pět let po posledním albu se tandem Charlotte Fairman (Charlie One) a Jan Čechtický opět probudil k životu a dal o sobě vehementně vědět.

Jejich EP Resist Dance (obsahující tři písně vracející se dovedně k mixu tvrdších tanečních kořenům a písničkářské přesvědčivosti a provázené trojicí výtečných videoklipů) je napínavou předzvěstí nového alba, jehož obsah by mohl zaznít možná již na Rock for People.

Ohm Square vznikli v polovině devadesátých let minulého století po rozpadu tehdejších kultovních rockových kapel Sebastian a Color Factory. A byli prvními, kdo na české scéně předvedli hudbu pracující s prvky drum’n’bassu a breakbeatu. Tehdy ještě ve čtyřčlenném složení s Dušanem Lipertem a Janem Kleníkem (někdy také živě s výpomocí bubeníka Ladislava Pechy a DJe Koogiho) zásadním způsobem spoluurčovali směr naší moderní hudební historie.

Koncem devadesátých let také často vystupovali v zahraničí, přesto v roce 1999 a 2000 dostávají doma ceny Anděl v žánru Dance & Hip Hop a posluchači Rádia 1 je vyhlásili kapelou desetiletí. Kapela i její členové samostatně se věnují průběžně i vlastním projektům a producentské práci, velký zájem o tvorbu Ohm Square nebo jejích členů mají také čeští filmaři (Samotáři, Divoké včely, Děvčátko, Eliška má ráda divočinu, Anděl exit), v některých filmech se objevují i jako herci.

Po popovějším albu Love Classics z roku 2005 a posledním Taking Shape z roku 2008, natočeném již bez Dušana Liperta, se tedy můžeme těšit na další tvůrčí etapu jedné z nejzásadnějších kapel posledních dvaceti let.
http://www.ohmsquare.com/
https://www.facebook.com/pages/Ohm-Square/286461354711791
http://www.youtube.com/user/ohmsquare1
https://soundcloud.com/infohmzzz
http://vimeo.com/ohmsquare

JAN BUDAŘ & ELIŠČIN BAND
Jeden z nejvyhledávanějích současných českých herců, čtyřnásobný majitel Českého lva či Ceny Alfréda Radoka nebo ceny FITES Trilobit je také talentovaným písničkářem. Jeho písně mají schopnost oslovit svébytnou poetikou, z níž jednou srší ironie a podruhé ohromí silou upřímné a citlivé výpovědi. Hudební a textová kvalita je umocněna přesvědčivým pěveckým projevem, originálním podáním a schopností interpreta komunikovat se svým auditoriem, danou jeho univerzálním talentem.

Jeho poslední album Lehce probuzený představuje vrchol jeho dosavadní hudební kariéry, renomovaný publicista Josef Rauvolf to přesně vystihuje: "Když dosavadní Budařovy počiny položíme vedle sebe, vidíme, jak se desku od desky zlepšuje - říká se tomu, možná poněkud klišovitě, že nachází svůj hlas. Samozřejmě, že tomu tak je, a to nejen hudebně, ale i textařsky, nemluvě o pěveckém projevu... Janu Budařovi se podařilo složit a nahrát zatím nejvydařenější album, a to i díky své kapele. A my teď jen můžeme doufat, že tyto inteligentní písničky uslyšíme nejen z desky, ale že si jich všimnou i rozhlasoví dramaturgové, svými kvalitami totiž vysoce převyšují většinu plytkého domácího popu."

Dramaturgové Rock for People každopádně nic nenechávají náhodě, a tak si vyzrálý a přesvědčivý projev velké hvězdy současného českého hereckého a písňového nebe budou moci užít všichni zájemci z řad žánrově tolerantních a vstřícných návštěvníků RfP.
http://www.janbudar.cz/eliscin-band/kapela/
https://www.facebook.com/pages/Jan-Buda%C5%99-a-Eli%C5%A1%C4%8Din-Band/41773833084
http://www.youtube.com/user/eliscinband

GOODFELLAS
"
Přesvědčíme vás, že i se španělkama můžeme naštvat sousedy a vymlátit okenní tabulky!“ To slíbila před časem s lehkou nadsázkou karlovarská parta, která svůj akustický našlápnutý zvuk protáhla svižně cestou, jež započala na mejdanu v karlovarském parku v roce 2007. Následovaly stovky koncertů u nás i v zahraničí, dvě ocenění Objev roku v roce 2011 za debutové album Robbery Blues (Anděl + Žebřík), spolupráce s renomovanými producenty až čerstvý unikátní japonský animovaný videoklip k novému singlu Supersmooth.

„V klipu sice vystupujeme, ale nepřímo. Část práce je provedená technikou rotoskopie, pro japonské umělce jsme natočili materiál, který pak oni do klipu překreslili,“ vysvětlují Goodfellas. Stejnou technikou vznikal třeba známý film Alois Nebel. „Většina výtvarných motivů ale působí dost exoticky a jsou to čistě nápady Atsushiho, který se inspiroval hudbou a textem.“

Nicméně na Rock for People nám Goodfellas ukážou i bez animace, že jejich akustický pop punk folk je muzika energická a živá, schopná rozhýbat velký kotel fanoušků. Své by o tom mohli například vyprávět ti šťastlivci, kteří se dostali na vyprodaný koncert amerických Mumford & Sons v pražské Lucerně. Mohou se teď přesvědčit, že jejich čeští souputníci (a také fandové) Goodfellas to dávají na pódiu stejně dobře. A je možné, že budou někde v okolí hradeckého letiště drnčet i ty okenní tabulky....
http://www.thegfs.net/
https://www.facebook.com/goodfellasEU
https://twitter.com/the_gfs
http://www.youtube.com/goodfellasEU

 

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 05.06.2023 3:02 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign