Senzaparty.net | festivaly | Málo tvrdý RfP? Tady máte Deathgaze!

Málo tvrdý RfP? Tady máte Deathgaze!

21.3.2013 21:25 Pepíno | festivaly
 

Nelíbí se vám Borgore? Pohrdáte indie kapelami? Plane vaše srdce pro jakékoliv odvozeniny core a metalu? A nadto si pěstujete nějakou tu úchylčičku?

Pak zajásejte a vzpomeňte si na své heslo do www.ticketsforpeople.cz - vezeme vám totiž japonské Deathgaze!

Deathgaze jsou důkazem, že se nebojíme sáhnout ani do exotických vod, ať již stylově, nebo geograficky. Vyznáte se v japonské metalové scéně? Říká vám něco termín nagoya kei scene? Pakliže ne, nevěšte hlavu, letos si můžete v Hradci doplnit vzdělání.

Deathgaze jsou čtyřčlenná kapela z japonské Nagoji, kde existuje, podobně jako v celém Japonsku, několik subkultur metalových fanoušků. Nagoya kei, jejichž čelnými představiteli Deathgaze jsou, patří mezi ty nejdůležitější. Poučené prameny praví, že kapely nagoya kei se orientují více na hudební složku své prezentace a nevěnují se tolik vizuální složce svého image, což u jiných komunit bývá naopak.

Stylově se pak inspiruje scéna u britského punku a metalu. Přes ujištění o prioritě hudby lze z jejich videí vyčíst, že lehce androgynní dekadentní vizáž není u členů kapely stavem přirozeně přírodním a zakládá si na ní.

Deathgaze vznikli v Nagoji v roce 2003 a ústřední postavou je zpěvák a kytarista Ai, spolu s bubeníkem Naoki jsou také jediní členové kapely, kteří jsou v sestavě od počátku. Kapela má za sebou 5 alb a několik singlů, a stále se rozšiřující nyní již mezinárodní fanouškovskou obec.

Zajímavý detail je, že všichni používají sedmistrunné kytary, Ai nyní i jednu osmistrunnou. Věříme, že vás řádná dávka nagojského metalu rozparádí stejně dobře, jako se to jistě povede většině letošních účinkujících.

http://www.deathgaze.jp/pc_index.html
http://www.facebook.com/pages/DEATHGAZE/54267853216

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 05.06.2023 1:30 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign