Senzaparty.net | festivaly | RfP: Koho by doporučil Boss? The Gaslight Anthem!

RfP: Koho by doporučil Boss? The Gaslight Anthem!

20.3.2013 21:23 Pepíno | festivaly
 

Američtí The Gaslight Anthem nabídnou vedle již potvrzených Queens of the Stone Age zase trochu jinou podobu amerického rocku, tentokrát velmi ovlivněnou tvorbou Bruce Springsteena. Těšte se zkrátka na přímočarý nářez.

Jak výstižně napsal jeden americký žurnalista: „The Gaslight Anthem zní tak, jak by mohla vypadat pop music, kdyby tehdy Bruce Springsteen neposlechl svého producenta a nechal svůj hit Hungry Heart nahrát Ramones a vytáhl tuhle kapelu z klubu C.B.G.B. mezi superhvězdy.“

Když bylo zpěvákovi a kytaristovi The Gaslight Anthem Brianu Fallonovi 13 let, objevil v regálech jednoho obchodu s hudebninami v New Jersey debutové eponymní album The Clash. Když mu ho majitel obchodu balil a podával přes pult, slíbil mu, že tahle nahrávka změní jeho život. A nespletl se.

New Jersey je oblast, která má specifický charakter chudšího průmyslového předměstí New Yorku. Dala však rock and rollu mnoho zajímavých osobností, včetně Bosse – Bruce Springsteena. Zde se nenosí tolik avantgardy, experimentu, ani snobismu a elitářství jako kolem Manhattanu. Jersey Shore sound (jak se stylu vzešlém v NJ a okolí říká) jsou songy o starostech běžného člověka, který se snaží se ctí řešit strasti a slasti každodenního života. O to je hudba, která se ze zdejšího kraje rozlétá do světa, přímočařejší, energičtější a sdělnější.

Již v sedmnácti letech vydává Fallon svoji první kazetu a zakládá kapely, s nimiž postupně získává ostruhy na scéně. V poslední z nich - This Charming Man - se po několika změnách v roce 2006 setkává s bubeníkem Bennym Horowitzem a basákem Alexem Levine, posléze se také přidává kytarista Alex Rosamilia.

Pod novým jménem The Gaslight Anthem získává kvartet renomé nejen v NJ. V roce 2008 už je kapela fenoménem, o rok později se v Glastonbury a na londýnském Hard Rock Calling ke kapele přidává i Boss – Bruce Springsteen, který si kapelu oblíbil.

The Gaslight Anthem mají za sebou čtyři alba, to poslední jménem Handwritten natočili loni v Nashvillu. Říká se o něm, že má atmosféru, jako kdyby Pearl Jam hráli písně Toma Pettyho a je zatím jejich nejcelistvějším a nejpřesvědčivějším dílem. Těšíme se!
www.thegaslightanthem.com
www.facebook.com/thegaslightanthem
https://twitter.com/gaslightanthem
www.youtube.com/thegaslightanthem

 

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 05.06.2023 2:31 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign