Senzaparty.net | festivaly | Na RfP přivítáme klasiku (z českých klubů)

Na RfP přivítáme klasiku (z českých klubů)

15.3.2013 21:21 Pepíno | festivaly
 

Stranou letošního programu nemohou zůstat kapely, které nejsou hudebním fanouškům úplně vzácné, ale jejichž hudba má drive, energii  a spontánnost. Což z každého jejich setu činí mimořádný zážitek.

Shrnuto: potvrzujeme Sunshine, Wohnout, Skyline a UDG.

Skyline
Možná nejlepší živá kapela české taneční scény vznikla v roce 1997 a hned její nástup na scénu jako předkapely Tata Bojs či účinkování na legendárním festivalu Jelení příkop dávaly tušit, že vyrůstá skupina vyjímečných kvalit. Na stylovém půdorysu drum and bassu však díky talentu a nápaditosti hoffyho_m a Radka B i zpěvačky JItky Charvátové vyrůstaly kompletní písničky, nikoli jen tracky.

Postupně se kapela logicky blíží víc k modernímu urban popu, což platí i po výměně zpěvačky v roce 2008, kdy Jitku Charvátovou nahradila Marka Rybin, bývalá frontwoman kapely Gaia Mesiah. Za zmínku stojí, že svůj velmi úspěšný debut se skupinou absolvovala právě na Rock For People v roce 2008. A jistě i letos, v roce kdy vydávájí své šesté album Fairytapes, nezůstanou Skyline své pověsti jedné z nejlepších českých koncertních kapel nic dlužni.

UDG
Parta z Ústí nad Labem vznikla v roce 1998 a odstartovala let vzhůru v roce 2004 po vítězství v soutěži Coca Cola PopStar. Čtyři studiová alba a časté koncertování kapele vytvořily pevný fanouškovský background, důkazem nad jiné jasným je více než 56.000 přátel na Facebooku.

V roce 2009 po vydání třetího alba Autoportrét získávají v anketě Žebřík rockového časopisu Report prestižní titul Kapela roku. Na konci minulého roku vydané album Akrobat následuje další úspěšné turné a přináší UDG 3 nominace v Žebříku za rok 2012. Časté přání fanynek Rock for People... 

Wohnout
Humor a ironie v písničkách s českými texty, devět vydařených alb a řada nápaditých videoklipů. A také vtipná a častá komunikace v sociálních sítích, kytarová a bubenická škola na Youtube, ale hlavně vitální projev a strhující vystoupení, to jsou atributy kapely bratří Matěje a Jana Homolových, která již 17 let stojí na české rockové scéně jako konstanta pro desítky tisíc spokojených příznivců. Wohnouti to dají bezesporu naplno i letos v Hradci.

Sunshine
Kapela, která vznikla roku 1994 v Táboře, jako jedna z prvních neváhala a využila šancí tvrdě pracovat v USA i v Evropě a dlouhou dobu byla známější v cizině než u nás. Kvarteto v čele z Kayem Buriánkem již projelo řadu zemí včetně Japonska a jeho energická, do detailu propracovaná a zvládnutá vystoupení i již docenilo i domácí publikum.

Řada fandů i odborníků u nás bude na Sunshine přísahat jako na jedinou českou kapelu splňující parametry rockové světovosti. Ať už je tento striktní soud pravdivý, či již roste někde konkurent stejně kvalitní, Sunshine budou na RfP zářit jako jasná stálice. 

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 05.06.2023 2:44 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign