Senzaparty.net | festivaly | RfP: Další pozdrav ze Švédska: usměvaví Friska Viljor

RfP: Další pozdrav ze Švédska: usměvaví Friska Viljor

7.3.2013 21:20 Pepíno | festivaly
 

Byl pro vás před dvěma roky zjevením The John Butler Trio? Pak se se švédskými Friska Viljor těšte na nemenší rozšíření obzorů a vlastního vkusu. Kam tito sympaťáci přijedou, tam divákům otevírají ústa a rozpohybovávají končetiny... .

Indie-folk-rockoví, a v jistých momentech čistě folkoví, Friska Viljor se zformovali v roce 2005 ve Stockholmu. Jsou typickou ukázkou toho, jak lze zúročit titěrnou práci na svém promotion: po předloňském a loňském harcování po showcasových přehlídkách a festiválcích se letos tito usměvaví hippíci propracovali do popředí line-upu festivalů jako Hurricane … anebo Rock for People! Tato dvou až pětičlenná formace během sedmi let své veselé existence stihla vydat už pět alb; zaujala už debutem Bravo! a sebevědomí vtělila i do názvu toho posledního z letošního ledna - Remember Our Name

„S Friska Viljor jsem se setkal na partnerských showcase festivalech Great Escape a Reeperbahn. Viděl jsem je jako kapelu, tak v redukované sestavě, kdy pod stejným názvem vystupují pouze zpěvák-mandolinista a kytarista. Oboji je skvělé, příjemné písničky, které vás chytnou na ´první dobrou´, žádné těžké a pochmurné řešení světa, pohodička... Ze Švédska český národ přijal za své The Hives, nyní jsou na řadě Friska Viljor!,“ vzkazuje Michal Thomes.

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 05.06.2023 2:36 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign