Senzaparty.net | festivaly | RfP: Je libo švédskou čtyřku? Royal Republic to jistí!

RfP: Je libo švédskou čtyřku? Royal Republic to jistí!

7.3.2013 21:18 Pepíno | festivaly
 

Garážmistři ROYAL REPUBLIC z Malmö razí praxi přímočarého soundu s prvky punku a rock and rollu. Ano, v jejich produkci lze vystopovat vliv populárních The Hives, avšak nabizejí v něm méně retra a více originálního šmrncu.

Švédská garážovka Royal Republic vznikla v roce 2007 v Malmö. Nabízí přímočarý sound s prvky punku a rock and rollu. Přesvědčili se o tom ostatně i čeští fanoušci na podzim minulého roku, kdy se kapela zastavila v Praze během turné k aktuálnímu albu Save The Nation.

Skupina zaujala již svým prvním albem We Are The Royal v roce 2010 jak kritiku, tak posluchače a DJe v rockových rádiích. Jejich pecka Tommy Gun se propracovala až na první pozici Rockchart MTV.

Charismatický frontman kapely Adam Grahn si zakládá na originalitě a k současnému směřování kapely říká s nadsázkou: “Někteří lidé nás měli rádi i proto, že na první albu nebylo moc dynamiky, bylo to jen takové “Aaaaaargh!!!” od začátku do konce. Ale my jsme mnohem všestrannější muzikanti! Čili Save The Nation není o změně zvuku, ale o tom, že máme mnohem více co nabídnout a chceme rozšířit naše možnosti. A v den, kdy někdo řekne, že Royal Republic zní jako někdo jinej, začnu vraždit! ”

Je však téměř jisté, že ve futrálech kapely zůstanou jen kytary a bicí a z hradecké stage se vstříc fandům ponesou jen dávky rytmů, slov a tónů a zejména energie, jíž jsou Royal Republic proslulí.

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 05.06.2023 1:54 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign