Senzaparty.net | festivaly | RfP: Dubstep, rockstep, step... Zkrátka Modestep!

nejzobrazovanejší fotoreporty minulého dne

19.07.2014 Pod kaďanským hradem [CV] Vysmáté léto Kadaň
24.07.2015 areál Vesec [LB] Benátská! 2015 - den druhý
23.07.2005 viz. popis [DC] Kytlice - III.část
08.04.2016 Zimní stadion [UL] Euro Hockey Challenge 2016 (Česko - Německo)
 

RfP: Dubstep, rockstep, step... Zkrátka Modestep!

6.3.2013 21:18 Pepíno | festivaly
 

Tak kolik z vás rozmrzele stepovalo v Dlouhé ulici (nebo doma), když si Modestep odbývali českou premiéru v natřískaném pražském klubu Roxy? Nabízíme reparát, protože tito rockstepoví Angláni posilují stáj Rock for People!

Tahle čtyřčlenná parta z Londýna vznikla teprve v roce 2010, ale napřáhnuto má výtečně – to dokázala i skvělá atmosféra v přeplněném pražském klubu Roxy před pár dny při jejich první návštěvě Prahy. To jen potvrdilo šťastnou volbu teamu RfP, který měl tento kvartet v hledáčku už vloni…

Průlom pro Modestep nastal po festivalu Download v roce 2011. “Měli jsme dost nahnáno…,” vypraví nyní již pobaveně kapela. “Dělali jsme před vystoupením interview a řekli nám: ‘Připravte se na to, že pokud nejste rockeři, vymetou vás na Downloadu z pódia plechovkama.’ My jsme si zase říkali: Tak, naše první velká show, no výborně, co se tady do pytle semele, to neskončí dobře…’” Naštěstí se kapela bála zbytečně. Namísto vrhačů plechovek se v kotli zmítaly tisíce odvázaných mosherů a desítky lidí se v nadšeném deliriu vrhaly z pódia zpět do davu – svatyně rocku přijala tyhle elektronikou načichlé týpky za své.

Kam nakonec Modestep zamíří, ještě není úplně jisté. Ale je jasné, že jejich ochota postavit se proti konvenčním stylovým představám se jím vyplatila od prvního okamžiku, kdy začali s muzikou v bytě na severu Londýna. Jejich kariéra začala online, videa mají na 45 milionů zhlédnutí na YouTube – což potvrzuje, že kapela má již teď, v době kdy vydává první album Evolution Theory, neskutečně velkou fanouškovskou základnu. A experti dodávají, že Modestep dokázali nyní spojit dva do značné míry opačné póly současné hudby, rock a electro podobně jako The Prodigy nebo Pendulum.

A je čerstvě prokázáno, že si bude rozumět i s českými fandy: kapela byla z přijetí v plném Roxy nadšena a označila v sociálních médiích pražské auditorium za favorita v soutěži o nejlepší publikum turné. Nadšené reakce českých fandů to potvrzují a tak doufáme, že i v Hradci se potvrdí slova jednoho z pražských návštěvníků koncertu Modestep na Instagramu: “Nepopsatelná atmosféra! Něco mezi nebem a zemí!“

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 05.06.2023 1:29 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign