Senzaparty.net | festivaly | RfP: Už víme, kdo rozvibruje stage - Gogol Bordello

nejzobrazovanejší fotoreporty minulého dne

19.07.2014 Pod kaďanským hradem [CV] Vysmáté léto Kadaň
24.07.2015 areál Vesec [LB] Benátská! 2015 - den druhý
23.07.2005 viz. popis [DC] Kytlice - III.část
08.04.2016 Zimní stadion [UL] Euro Hockey Challenge 2016 (Česko - Německo)
 

RfP: Už víme, kdo rozvibruje stage - Gogol Bordello

20.2.2013 21:16 Pepíno | festivaly
 

Králové festivalových pódií - tímto titulem se mohou kasat světoběžníci Gogol Bordello. A nejen modří vědí, že je to pravda. Tož, zapějme si tralala a těšme se na výsledek inspekce těchto globálních divochů na hlavní stage.

Statiku prověří lépe než leckterý znalec z oboru...

Přestože předposlední návštěvu Eugena Hütze a jeho divoké, v New Yorku usazené multi kulti partičky na RfP “zhatila” Madonna, která si Eugena a jeho houslistu Sergeje Rjabceva vyžádala v roce 2007 ke spolupráci na přípravě písně La Isla Bonita pro charitativní projekt Live Earth, o dva roky později to Gogol Bordello všem v Hradci vynahradili i s úroky. To již měli za sebou bezpočet festivalů na pozici headlinerů a pohnutou historii plnou divokých koncertů, ale také tvrdé práce.

Jeden z přátel a občasných spolupracovníků RfP vzpomíná, že v roce 2000 viděl kapelu hrát před asi stovkou lidí v malostranské Baráčnické Rychtě, aby ji o sedm let na to sledoval s desítkami tisíc fanoušků v kotli na hlavní Pyramide Stage legendárního festivalu Glastonbury.

Co se ale nezměnilo od začátku kapely až dodnes, je energie a nasazení, které dělají z této rebelantské gypsy punkové kabaretně-hudební smršti jeden z nejlepších live bandů současnosti.

Eugen Hütz, Ukrajinec s romskými kořeny, jehož rodina emigrovala po havárii v Černobylu a on se usadil v USA poté, co prošel martyriem utečeneckých táborů v Evropě, o zdrojích výjimečnosti a síly hudby GB říká: “Romové mají divošský způsob vytváření muziky. Pocházejí z kultury, kde hudba je jediným způsobem k přežití. Podobně jako reggae jejich hudba vznikla mezi chudými lidmi, kteří nemají nic jiného než ji. Můžete proto cítit v každé notě rebelskou duši.”

www.gogolbordello.com
www.facebook.com/gogolbordello
www.youtube.com/user/gogolbordello

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 05.06.2023 2:40 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign